FC Argeș - ASU Politehnica 3-2. In acest moment, echipa din Trivale se află la 3 puncte în spatele liderului

Duminică, pe stadionul din Timișoara, FC Argeș a obținut o victorie mult așteptată, învingând pe ASU Politehnica cu 3-2. Scorul a fost deschis în minutul 8 de Buhăescu ,el marcând după centrarea lui Șerbănică.

La jumatatea primei reprize, ASU Politehnica a egalat, prin Mera. Imediat același Buhăescu înscrie, la pauză FC Argeș conducea cu 2 – 1.
A doua repriză a adus restabilirea egalității, prin golul lui Velici, însă Mera a devenit vedeta întâlnirii prin autogolul înscris și astfel partida s-a încheiat 3-2 pentru FC Argeș.

FC Argeș a urcat pe locul 5 în clasament, cu cele 12 puncte acumulate în 6 etape și se află la 3 puncte în urma liderului Academica Clinceni.

Aseară o parte a galeriei alb-violete s-a aflat pe stadionul din Timișoara susținând echipa iar de aici continuându-și drumul către Serbia unde astăzi va avea loc meciul România-Serbia, din cadrul UEFA National League, care va fi difuzat cu începere de la ora 21.45.