derbi

Video. Vulturii i-au îmblânzit pe lupi. FC Argeș - Petrolul 3-0

scris de / 04.10.2018 21:08 / 0 comentarii / 551 vizualizari
Derbiul rundei cu numărul 10 a ligii secunde a fost câștigat clar de FC Argeș, care le-a administrat un 3-0 sec rivalilor de la Petrolul Ploiești.Pe arena Nicolae Dobrin, în prezența a aproximativ 1000 de spectatori, piteștenii au deschis scorul în minutul 3, prin Vasile Buhăescu. Oaspeții au... citeste mai departe

Video. FC Argeș așteaptă cu optimism derbiul cu Petrolul. Emil Săndoi mizează pe sprijinul suporterilor

scris de / 02.10.2018 16:58 / 0 comentarii / 227 vizualizari
Tehnicianul echipei FC Argeș, Emil Săndoi, consideră că partida împotriva Petrolului Ploiești, care va avea loc joi, 4 octombrie 2018, ora 17.00 pe stadionul Nicolae Dobrin, este un adevărat derbi al ligii secunde. "Se întâlnesc două echipe de tradiție, cu un palmares impresionant, atât FC... citeste mai departe

FC Argeș - CS Mioveni 0-1, și s-a stins lumina

scris de / 02.05.2018 09:44 / 0 comentarii / 639 vizualizari
FC Argeș a pierdut derbiul argeșean, fiind învinsă de CS Mioveni cu scorul de 1-0. Oaspeții au marcat în ultimul minut al partidei, prin Cosmin Năstăsie.FC Argeș a fost cea care a dominat, a irosit mai multe ocazii de gol, printre care și o lovitură de la 11 metri ratată de Ionuț Năstasie.  Ca... citeste mai departe