Video. Eliminare rușinoasă pentru FC Argeș din Cupa României

FC Argeș a fost eliminată din actuala ediție a Cupei României, după o înfrângere rușinoasă, 2-0, suferită la Slatina, în fața echipei locale CSM Slatina, formație care evoluează în liga a patra.

Deși pleca din postura de favorită certă, formația piteșteană a avut o evoluție modestă, fiind dominată la toate capitolele de CSM Slatina. Gazdele au deschis scorul în minutul 37, prin Grigore Ceapă, care a înscris din lovitură de la 11 metri.

Deși în startul reprizei secunde Emil Săndoi i-a trimis în teren pe experimentații Buleică și Buhăescu, care i-au înlocuit pe Cătălin Barbu și Alin Popa, tot oltenii s-au aflat la cârma jocului, Radu Constantin reușind să puncteze din nou pentru gazde în minutul 63.

Singura ocazie notabilă în dreptul oaspeților i-a aparținut lui Nilă, a cărui lovitură de cap a lovit transversala porții aparate de Priseceanu ('68).

CSM Slatina: Gavriş - Preda, Scheau, Bărbuţi, Stancu - Popescu, Tudor, Radu, Precup (cpt.) - Stănică, Ceapă
Rezerve: Priseceanu - Preda, Țurlea, Mateiaşi,Manea, Belu, Bîra
Antrenor: Bobi Verdeş

FC Argeş: Popescu - Tofan, Vişa, Gugu - Şerbănică, Alin Popa, Tăbăcariu, Şerban (cpt.) - Ct. Stan, Barbu, Nilă
Rezerve: Grecu - Turda, Hreniuc, Mihalache, Buleică, Oancea, Buhăescu
Antrenor: Emil Săndoi