Video. Remiză în confruntarea dintre FC Argeș și Academica Clinceni

FC Argeș continuă seria meciurilor de pregătire din perioada premergătoare sezonului 2018-2019 al ligii secunde. În cea de-a doua partidă de verificare, alb-violeții au avut ca adversar formația FC Academica Clinceni.

Confruntarea de pe arena "Nicolae Dobrin" a reprezentat o bună oportunitate pentru ca cei doi tehnicieni să testeze tot lotul de jucători avut la dispoziție.
Rezultatul final a fost 1-1, noua echiziție a echipei din Trivale, Alin Buleică a deschis scorul pentru FC Argeș în minutul 55, în timp ce pentru oaspeți a restabilit egalitatea Ciprian Gliga, în minutul 68.

Au evoluat pentru FC Argeș, în cele două reprize:

Ureche - Tofan, Turda, Vişa, Stan - Popa, Costin, Panait, Barbu - Năstăsie, Nilă.
Popescu / Nicușor Grecu - Şerbănică, Gugu, Hreniuc, Tofan - Olteanu, Şerban, Tăbăcariu, Robert Grecu - Buleică, Buhăescu.

Prinicipalul alb-violeților, Emil Sandoi a concluzionat că testul de astăzi a fost unul util, unul în care fiecare jucător a avut șansa să joace, o partidă în care rezultatul final nu contează atât de mult.