Video. Remiză lângă Turnul Chindiei. Chindia - FC Argeș 1 - 1

Chindia și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 1-1, și au rămas neînvinse după disputarea derbiului rundei a patra din actuala editie a Liga 2 Casa Pariurilor.

Prima repriză a fost una anosta, lipsită de ocazii de poartă, calitatea jocului fiind influențată de temperatura foarte ridicată înregistrată la ora disputării partidei.

După ieșirea de la cabine, gazdele au apăsat puțin pe accelerație și dominarea acestora a fost concretizată prin golul marcat in minutul 50, de atacantul Cristian Cherchez, care l-a învins pe Ureche cu un șut din interiorul careului, cu largul concurs al golkeaperului alb-violet.

Pitestenii au reușit să restabilească egalitatea în minutul 70 prin Vasile Buhăescu, și au ratat șansa desprinderii în minutul 75 când mingea expediată cu capul de Buleică a lovit bara transversală.

În urma acestui rezultat FC Argeș se clasează pe poziția a patra a clasamentului, cu un total de opt puncte.

Chindia: Aioani - Martac, Vătavu, Gîsă, Dumitraşcu - Mihaiu, Liviu Mihai, Novac, Stoica - Florea, Cherchez(cpt). Rezerve: Iustin Popescu, Lungu, Neguţ, Dinu, Vasile, Mihalache, Andrei Şerban.
Antrenor: Viorel Moldovan.

FC Argeş: Ureche - Turda, Gugu, Hreniuc - Şerbănică, Râul Costin(cpt), Panait, Șerban - Oancea, Buleică, Buhăescu. Rezerve: Grecu, Nilă, Tăbăcariu, Barbu, Năstăsie, Vişa, Tofan.
Antrenor: Emil Săndoi.