Video. Start perfect pentru FC Argeș. Victorie cu 2-0 împotriva ilfovenilor de la CS Balotești

FC Argeș s-a impus în partida disputată în cadrul etapei inaugurale a actualei ediții a Liga 2 Casa Pariurilor, învingând cu scorul de 2-0 formația ilfoveană CS Balotești.

Alb-violeții au deschis scorul în minutul 2, prin Andrei Panait, care a trimis cu capul în poarta oaspeților, după o centrare a lui Ionuț Năstăsie. Daniel Șerbanică a majorat diferența în minutul 25, fructificând o centrare venită de la același Ionuț Năstăsie.

Echipa argeșeana s-a aflat tot timpul la conducerea partidei, ratând mai multe ocazii prin Năstăsie, Șerban sau Raul Costin.

Principalul piteștenilor, Emil Săndoi s-a declarat mulțumit de evoluția echipei și de cucerirea celor trei puncte puse în joc.

FC Argeş: Ureche - Şerban, Hreniuc, Turda, Vişa - Buleică, Panait, Costin(cpt), Şerbănică - Năstăsie, Buhăescu. Rezerve: Popescu, Borţosu, Oancea, Gugu, Tăbăcariu, Tofan, Nilă.
Antrenor: Emil Săndoi.

CS Baloteşti: Iordan - Dedu, Filip, Ghiţă, Predescu - Flămînzeanu, Marciuc(cpt), Goșnea, Nicolae - Paraschiv, Neagu. Rezerve: Fulga, Marin, Mihai George, Mihai Rareş, Niculae.
Antrenor: Emil Ursu.